Mělo se za to, že streamovací platformy vytlačí kontinuální vysílání. Jenže zvyky lidí se mění pomaleji, než si myslíme. Navíc se za desetiletí televizního vysílání program zdokonalil natolik, že divákům nepřekáží ani dlouhé reklamní bloky. Alespoň ne natolik, aby se lidé cítili zrazeně a houfně televizi vypínali.
Pravděpodobně zde hraje roli pohodlnost, jejíž efekt lze najít i v poslouchání rádia. Místo abyste si muziku vybírali sami, prostě zapnete přístroj a necháte to na náhodě. Podobně existuje řada lidí, kteří se nechtějí otravovat výběrem filmů nebo nejrůznějších televizních pořadů. Jednoduše se nechají obsloužit.
Kapitáni audiovizuálního průmyslu si tento fakt samzřejmě uvědomují. Vedle různých streamovacích platforem začínají nabízet i oldschoolové celoplošné televize. Warner TV nedávno získala licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Jejímu vstupu do obýváků českých domácností tak nic nebrání.
Warner Bros Discovery, jak bylo řečeno, disponuje nepřebernou spoustou obsahu. V její nabídce najdeme filmy, seriály nebo také dokumenty, a proto je otázkou, zda Američané nezprovozní víc kanálů, kde by mohli svoji produkci vysílat. Mezi nejvější klenoty Warnerů patří třeba seriály Přátelé, Hra o trůny nebo Teorie velkého třesku.
Společnost Warner není jedinou, která buduje lineární televizní stanice. Stejnou cestou se vydal třeba Paramount. Její televize Paramount Network může také čerpat ze svého nepřeberného katalogu.
Zbývá vyřešit hádanku, jak to bude s jejich produkcí na ostatních televizích. Jestli se Warneři o svůj obsah podělí s ostatními vysílateli, nebo si všechno nechají pro sebe. Tohle bude jistě předmětem složitých smluv o exkluzivitě.