Matěj Kratejl, kterého všichni znají jako Ca$hanovu Bulhara, se z rappera opěvovaného pro undergroundovou originalitu a syrovost stal jedním z nejposlouchanějších českých umělců. Snaha vyjít vstříc rozrůstající se hmotě fanoušků a nedostatek času na dotáhnutí hudebních nápadů si bohužel vybírá svoji daň. Flex Symbol je symbol ubíjející repetitivnosti.
Ca$hanova Bulhar v roce 2019 vydal EP s názvem Timberlaketrapped. Po prohlášení, že vánoční album už nikdy, minulý rok na Vánoce do světa vypustil pokračování Timberlaketrapped 2 a letos se od něj hudební nadílka tak nějak očekávala. Jeho vydání měl ohlásit na koncertě 21. prosince, k jemuž zrušení rappera donutil absurdní masakr na pražské filozofické fakultě. Dvaadvacetiminutové album s názvem Flex Symbol nabízí deset skladeb.
Celé album dokazuje umělcovu změnu pohledu na obyčejný život. Z jedné strany to lze pochopit. Ca$hanova Bulhar vyrůstal v rozháraném prostředí, kdy měl i neměl tři otce (stejně jako autor tohoto textu) a do devíti let vystřídal tři základní školy. Úspěch mu pomohl vybřednout z existenčních a snad i existenciálních starostí, jenže při tom ztratil zdravý a autentický náhled na street. Už pije jenom pravé šampaňské, s čímž se řada jeho posluchačů naprosto neztotožní, protože prostě na Moëta nemají peníze. Bohužel tato linka se vine celým albem, takže Ca$hanova Bulhar začíná být zaměnitelný s ostatními pozlacenými rappery. Přitom jeho dřívější tvorba dokazuje umělcovu schopnost humorné zkratky a nadhledu.
Ca$hanova Bulhar má na Spotify statisíce posluchačů, kteří mu snad pomůžou přežít období hledání. Uvidíme, jestli se dokáže vrátit ke svým kořenům, díky nimž se stal tím, čím je.